Перш за все необхідно зняти верхній шар грунту на глибину до 34-36 см (для плитки висотою 45 і 60 мм). Основа стабілізується за допомогою віброплити, і виставляються рівні нахилу майданчика для організації водовідведення в подальшому. Переважно нахил не перевищує 2,5-4 см на 1 м.
Для укладання тротуарної плитки товщиною 45 мм і 60 мм необхідно сформувати основу висотою 28-30 см. Вона повинна складатися з шару щебеню фракцій 20-40 і 5-20 мм (загальною висотою 25 см) і 3-5 см підсипки з щебеневого відсіву (фракція 2-5мм).
Бруківка товщиною 80 мм зазвичай використовується там, де відбувається інтенсивний рух транспортних засобів і куди передбачається заїзд автомобілів з навантаженням на вісь до 8 тонн. Шар підстави в цьому випадку повинен складати як мінімум 50 см. З них 40 см - щебінь фракції 20-40 мм, 10 см - щебінь фракції 5-20 мм і зверху 2-3 см підсипки з щебеню фракцій 2-5 мм.
В залежності від передбаченої навантаження, при мощенні встановлюють бордюри, поребрики, палісади т.д., кладуть водовідведення та інші бетонні елементи. Не варто для з′єднання окремих елементів використовувати бетон, це може призвести до пошкодження місць стиків і до того ж негативно вплинути на естетичний вигляд виробів.
Для формування основи застосовують гравій (для пішохідних доріжок) або щебінь. Основу формують, укладаючи щебінь шарами по 10-15 см, по черзі ущільнюючи кожен шар. Товщина основи залежить від властивостей грунту. Верхній шар основи висотою 3-5 см, що складається з щебеневого або гравійного відсіву, вирівнюють правилом так, щоб укладена бруківка перед ущільненням її вібраційної плитою знаходилася на 1 см вище запланованого рівня. Це дозволить вирівняти в процесі вібрації допустиму різницю висоти бетонних виробів, яка виникає в процесі їх виробництва.
Не рекомендуємо застосовувати для формування підсипання цементно-піщану суміш - це утруднить демонтаж і повторну укладку бруківки у разі виникнення такої необхідності (наприклад, після пошкодження підземних комунікацій). Крім того, при застосуванні цементно-піщаної суміші зменшується еластичність поверхні при впливі на неї навантажень і ускладнюється процес проходження води атмосферних опадів з поверхні майданчика в грунт. До того ж, цемент і пісок занадто міцно пов′язують між собою окремі бетонні елементи, що може призвести до пошкоджень при експлуатації.
Під час укладання бруківки необхідно витримувати відстань між окремими елементами. Вона повинна складати 2-3 мм. Відступу необхідні для забезпечення можливості руху плитки під час літнього циклу замерзання і відтавання води. Установка бруківки повинна здійснюватися під контролем фахівців, що дозволить уникнути яких-небудь відхилень. Замощення доріг з круговим рухом радимо проводити під кутом до напрямку руху - тоді навантаження розподіляється рівномірно у всіх напрямках. Така поверхня буде більш надійною і витривалою під час експлуатації.
Бетонні вироби виробляються з природної сировини, і в результаті того, що щебінь, пісок, цемент мають різний колір, деколи виникають певні відхилення у відтінках кольору готових виробів. Щоб можлива різниця в кольорі була не так помітна, слід використовувати для укладання плитку одночасно як мінімум з трьох різних піддонів. Матеріал для заповнення швів розсипають по поверхні бруківки після завершення її укладання. Ми рекомендуємо використовувати білий пісок фракції 0-2 мм. Він повинен бути сухим і без домішок.
Допускається багаторазове заповнення швів з одночасним поливом водою, що прискорює процес ущільнення. Ні в якому разі при мощенні не слід підмішувати до піску, яким заповнюються шви, цемент, оскільки потрапляння цементу на поверхню плитки і подальша його реакція з атмосферними опадами негативно впливає на естетичний вигляд виробів.
Віброущільнення проводять на сухий і чистої мостовий за допомогою віброплити з амортизуючою гумовою накладкою, яка захищає бетонні вироби від пошкоджень, які можуть виникнути в процесі завібровиванія. після виконання цих робіт вимощені ділянку можна одразу експлуатувати.
На поверхні бетонних виробів під дією зовнішнього середовища може утворюватися вапняний наліт - так звані висоли, які в поєднанні з забрудненням спочатку можуть бути досить помітними. Під час експлуатації бруківки проходять процеси самоліквідації висолів під впливом атмосферних опадів і механічних навантажень. Період очищення поверхні може тривати від кількох тижнів до 2-3 років. Висоли не вважаються дефектом і жодним чином не впливають на якість бетону та виробів з нього.